• Muzyczne talenty w naszej szkole

• Wiktoria Taracińska, uczennica klasy 1b LO, dnia 26 listopada 2022 r. reprezentowała Zespół Szkół im. Juliusza Słowackiego w Dębnie na XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej "Skolwińskie Przeboje", zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej roczników 2007-2008

• Spotkanie z „Dziewczyną w trampkach”

• W dniu 24 października 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie odbyło się spotkanie z „Dziewczyną w trampkach”. Projekt został zrealizowany przez Barlineckie Towarzystwo Edukacyjne we współpracy z Małgorzatą Kapuściak – mentorką nastolatków. Temat spotkania: „Burza Emocji – jak w dzisiejszym świecie pozostać SOBĄ!”. W warsztatach brali udział uczniowie klas drugich. Głównymi założeniami projektu było dostarczenie nastolatkom wiedzy oraz narzędzi, które pomogą im zadbać o ich zdrowie psychiczne, rozwijać umiejętności, pracować nad rozpoznawaniem emocji oraz radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Idealnie wpasowało się w dzisiejsze problemy i potrzeby nastolatków naszej szkoły.

• Tutors.live

• Czas na szkolnych lekcjach jest ograniczony, a program wypełniony po brzegi. Kilka dni nieobecności może dodatkowo utrudnić sytuację ucznia.

Dlatego warto czasem skorzystać z pozaszkolnego wsparcia w edukacji. Zwłaszcza, jeżeli jest ono oferowane bezpłatnie. A ponadto przygotowane przez profesjonalistę - w tym przypadku przez egzaminatorkę OKE.

W imieniu prowadzącej oraz platformy Tutors.live polecamy dwa bezpłatne webinary:

Czego się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty?

19 listopada o 19:00

Czego spodziewać się na maturze podstawowej z angielskiego?

20 listopada o 20:00

To niepowtarzalna okazja, aby odpowiedzi na te pytania zdobyć u źródła, czyli bezpośrednio od osoby pracującej przy egzaminach. Polecamy!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa uczniów.

Z poważaniem, Zespół Tutors.live

• Zaduszki – co to za święto?

• Chociaż przyjęło się, że to 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych i z tej okazji odwiedzamy cmentarze, to tak naprawdę obchody te powinny przypadać na 2 listopada. Według tradycji kościelnej Wszystkich Świętych to uroczystość ku czci przede wszystkim oficjalnych świętych, kanonizowanych i beatyfikowanych, a także anonimowych dusz, które dostąpiły łaski zbawienia i znalazły się w niebie. Natomiast 2 listopada, czyli w zaduszki, to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia zgodnie ze zwyczajem wierni modlą się o zbawienie dla dusz, które pokutują w czyśćcu.

W przededniu 1 listopada przedstawiciele społeczności uczniowskiej udali się na cmentarze , aby zapalić  znicze na grobach osób, które odeszły a związane były z  naszą szkołą. Cześć ich pamięci.

• Targi Pracy i Edukacji

• 26 października uczniowie trzecich klas branżowych naszej szkoły wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez OHP Dębno. Uczniowie udali się do DOK-u przy ulicy Daszyńskiego, gdzie czekali na nich pracodawcy udzielający wszelkich informacji dotyczących ich przedsiębiorstwa i możliwości podjęcia pracy w ich zakładzie po zakończeniu edukacji w szkole.