• Do dnia 11 kwietnia 2021 r. zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla uczniów w naszym Zespole Szkół.

Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.

Zespół Szkół zapewnia organizację nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Zespół Szkół może organizować uczniom klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Zespół Szkół może udostępnić pomieszczenia do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Nauka zdalna w naszym Zespole Szkół odbywać się będzie przy pomocy aplikacji classroom.

Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych w związku z nauką zdalną dostępne są na niniejszej stronie internetowej w zakładce RODO Ochrona Danych Osobowych.

W zakresie ochrony danych osobowych w związku z nauczaniem zdalnym Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował szereg materiałów informacyjnych dostępnych pod adresem: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zdalne-nauczanie-uodo

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Opracowaniem UODO dotyczącym nauczania zdalnego znajduje się na stronie internetowe https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zdalne-nauczanie-uodo.