• Akcja ŻONKILE

• Akcja   „Żonkile”

W 81 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim wzięliśmy udział w akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile”. Jej celem było upamiętnienie pierwszego powstania w okupowanej Europie. Rozpoczęło się 19.04.1943r., kiedy oddziały niemieckie przystąpiły do ostatecznej likwidacji getta. Po 3 tygodniach walki Niemcy zrównali getto, zabijając i wywożąc do obozów mieszkańców. 8.05.1943r. zginął przywódca powstania Mordechaj Anielewicz. Kilka osób wydostało się z getta kanałami m.in. ostatni dowódca ŻOB (Żydowska Organizacja Bojowa) Marek Edelman.

Po wyzwoleniu M.Edelman w każdą rocznicę powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów- żonkili.

Akcja polegała na wykonaniu papierowych kwiatów- żonkili (symbol pamięci), a następnie rozdaniu ich uczniom i pracownikom szkoły.

• Krwiodawcy😃

• Kolejna krew 🩸 poleciała aby ratować ludzkie życia. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły 19 kwietnia udali się do Punktu Krwiodawstwa w Szczecinie i oddali 4,5 litra krwi .

• Dziewczyny na medal!!!

• Piłkarki nożne ⚽️ najlepsze w powiecie🥇🏆
            19.04.2024r w Myśliborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Dziewcząt.
            Dziewczęta po bardzo ciężkiej i zaciętej grze wywalczyły I miejsce.

Skład drużyny:
            Klaudia Żurawska
            Zosia Skorupa
            Magda Kubińska
            Klaudia Witkowska
            Klaudia Grocholska
            Maja Domaradzka
            Natalia Szeptuch
            Laura Falecka
            Kasia Tokarzewska
            Gratulujemy !!!

• Najlepsi w przełajach🔥

• ZS nr1 Dębno najlepsze w przełajach!!!!
            11.04.2024r. w Różańsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły pozostawili w tyle konkurencję i wspólnie zdobyli I miejsce! 🏆🥇Tym samym awansowali do Finału Wojewódzkiego!!
            Reprezentacja ZS nr1 w Dębnie:
            1. Słowiński Igor
            2. Złotorowicz Kacper