• Letnia akademia Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości

• Zapraszamy do udziału w letniej akademii Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do darmowych kursów i szkoleń z obsługi zaawansowanych programów naukowych i technicznych w okresie wakacyjnym.

Zapisy na kursy rozpoczęły się 23 czerwca i potrwają do 5 sierpnia. Odbywają się za pośrednictwem strony.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie projektu.

• Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Dębnie zawsze lubią pomagać, a oddawanie krwi to tradycja szkoły od 2006 roku. 6 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym postanowiliśmy oddać krew. Tym razem udaliśmy się do Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Po kompleksowych badaniach oddaliśmy 5,4 litra krwi. Po oddaniu we współpracy z OHP Dębno i dzięki finansowemu wsparciu Gminy Dębno w ramach pożytku publicznego, które otrzymuje PCK Oddział w Dębnie uczniowie skorzystali z poczęstunku w McDonald’s. Kolejny wyjazd 8 września zapraszamy.

• Nabór kandydatów na rok szkolny 2023/2024

• Firma Balsa w Grzymiradzu  ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2023/2024 w zawodach  ślusarz 2 uczniów i stolarz 2 uczniów

Henryk  Szyszka
                                      tel/fax +48 605 167 285

kierownik@balsa.pl             Grzymiradz 19

www.balsa.pl                 74-400 Dębno

• Giganci Programowania

• Specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego rusza II edycja Zachodniopomorskich RoboCampów, w trakcie których uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku od 14 do 19 lat mogą bezpłatnie zdobyć programistyczną wiedzę i rozwinąć umiejętności cyfrowe.

Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa, Olgierda Geblewicza i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Kursy odbywają się w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Więcej informacji o akcji znajdą Państwo na stronie www.zachodniopomorskierobocampy.pl

• Wyróżnienie w konkursie „Poszukiwacze smaków”

•   Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił kolejną edycję konkursu „Poszukiwacze smaków”. Celem konkursu było poszukiwanie produktów, potraw tradycyjnych, charakterystycznych dla rodziny, miejscowości i regionu; wskazanie kulinarnych odrębności kulturowych, pielęgnowanych w domach; kultywowanie tożsamości regionalnej.

Zadaniem uczestników było udokumentowanie „smaków” poprzez wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach,, pamiątkach, zdjęciach, rozmowach z rodzicami i dziadkami. Opis danego produktu, przepis, jego charakterystyczne cechy uczniowie mieli przedstawić na pisemnych zgłoszeniach, a tradycję pielęgnowaną w danej rodzinie od co najmniej dwóch pokoleń potwierdzić za pomocą w/w źródeł.  Jednym z punktowanych elementów było pokazanie na współczesnych zdjęciach walorów estetycznych produktów i potraw.  W konkursie udział wzięli  uczniowie: z klasy Ia LO- N.Piestrzyńska, z klasy Ic LO- W.Yefimenko , z klasy IIIb LO- Huert Piekarski. Hubert uzyskał wyróżnienie w konkursie, przygotowując pracę na temat: "Tradycyjne wędzone wędliny".

Gratulujemy.

J.Sołtys