• Ten obcy😀

• Obcy w naszej szkole?

No nie, nie tacy znowu obcy! To mieszkańcy naszych zbiorników słodkowodnych widziane pod mikroskopem na lekcjach biologii. Zdjęcia wykonane przez uczniów przedstawiają wrotki i larwy ochotki. Powiększenie 160x

Przesłane przez Joanna Misiewicz

• Akcja „Sprzątanie Świata 2023”

• W piątek 15. września wzięliśmy udział w akcji „Sprzątania Świata 2023” koordynowanej przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Dębno. W akcji wzięły udział klasy: 1b i 1c Branżowej Szkoły I stopnia, 1a, 2c, 3a i 3b LO pod opieką nauczycielek pani Izabeli Kiełbasy i Joanny Misiewicz.  Zostaliśmy zaopatrzeni przez organizatorów akcji w worki do segregowania, rękawiczki, plakaty i materiały informacyjne. Przed wyjściem w teren przypomnieliśmy sobie jak się poprawnie segreguje śmieci oraz jaki to ma wpływ na nasze środowisko i zdrowie. Z satysfakcją trzeba przyznać, że w okolicach szkoły, gdzie rokrocznie sprzątaliśmy, śmieci jest coraz mniej. Niestety wciąż napotykamy dzikie składowiska, tym razem z częściami samochodowymi. Zbieraliśmy wzdłuż ulic Zachodniej, Mickiewicza, za stacją paliw, na terenach zielonych (dawny cmentarz) i w stronę ulicy Wojska Polskiego, Moniuszki, Kwiatowej i placu zabaw.

• Tylko dla dziewczyn😀

• TRWA REKRUTACJA! Projekt “Dziewczyny rządzą w PYTHONie!” obejmuje 2 części: naukę + mentoring. Warsztaty/nauka (10 h) online w 1 wybrany weekend, a następnie 3 miesięczne wsparcie mentorskie kobiet ze świata nowych technologii. Start w październiku, rekrutacja trwa. Zapraszamy pasjonatki IT i te, które chcą dopiero poznać ten świat. Szczegóły i zgłoszenia na stronie Fundacji: https://girlscodefun.pl/portfolio/dziewczyny-rzadza-w-pythonie/

• Nasi KRWIODAWCY

• Rozpoczyna się nowy rok szkolny w Zespole Szkół nr 1 w Dębnie a tym samym kolejny rok oddawania krwi przez naszych uczniów i absolwentów. 8 września o 8.00 z Zachodniej 4 ruszyliśmy do punktu kwiodawstwa w Szczecinie , po rejestracji i kompleksowych badaniach oddaliśmy 4,5 litra krwi. Po oddaniu krwi udaliśmy się na poczęstunek ko MAGDONALDS. Wyjazdy są możliwe dzięki finansowemu wsparciu Gminy Dębno w ramach pożytku publicznego.

Małgorzata Jakuszewska

• Wywiadówki.

• Zapraszamy wszystkich rodziców na pierwszą w tym roku wywiadówkę. Wywiadówki rozpocną się wspólnym spotkaniem organizacyjnym z Dyrekcją i Nauczycielami naszej szkoły w sali gimnastycznej, w dniu 13 września 2023 o godzinie 16 00. Po spotkaniu zapraszamy na wywiadówki poszczególnych klas wedle harmonogramu, kóry znajdziecie na Librusie w zakładce wywiadówki. Serdecznie zapraszamy.

• Apel!

• Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024😀. Poniedziałek godzina 9 00.