Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły, niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia napełni Wasze serca miłością, pokojem i nadzieją. Życzymy Wam ciepłych chwil przy wigilijnym stole, radości ze wspólnego bycia, a Nowy Rok niech przyniesie wiele zdrowia, uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń. Z wdzięcznością za dotychczasową współpracę, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ;)
Aktualności
Życzenia
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
- 30
11 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W sportowej rywalizacji wzięło udział aż 16 drużyn reprezentujących różne klasy, które zmierzyły się w atmosferze pełnej energii, dobrego humoru i świątecznego ducha.
Zawodnicy wykazali się świetną współpracą, zaangażowaniem i zasadami fair play, a kibice zadbali o wspaniały doping. Turniej okazał się doskonałą okazją do integracji oraz aktywnego spędzenia czasu!
Wyniki klasyfikacji:
I miejsce - 3b SzB
II miejsce - 3b LO
III miejsce - IV Ti
IV miejsce - 2a LO
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA!!!
- 6
Ogromny sukces naszych uczennic w tenisie stołowym!!!
Z wielką dumą i radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły odniosła znakomity sukces, zdobywając po raz TRZECI z rzędu PIERWSZE MIEJSCE w finale województwa w drużynowym tenisie stołowym, który odbył się 10 grudnia 2025r. w Świdwinie!!!
Nasze uczennice
1. Julia Zornig
2. Hanna Kędzia
zaprezentowały niezwykle wysoki poziom sportowy, wykazując się opanowaniem, determinacją i świetną współpracą zespołową.
Podczas całych rozgrywek drużyna konsekwentnie budowała swoją przewagę, pokonując kolejne szkoły z województwa. W decydującym meczu finałowym zawodniczki wykazały się nie tylko doskonałą techniką i szybkością reakcji, ale także dużą odpornością psychiczną pokonując 3:2 szkołę z Kamienia Pomorskiego, co pozwoliło im sięgnąć po tytuł Mistrzyń Województwa!!!
Gratulujemy naszym uczennicom ich ogromnego sukcesu
Jesteśmy niezwykle dumni z postawy naszych reprezentantek i życzymy im kolejnych zwycięstw na Mistrzostwach Polski!!
Brawo dziewczyny!
Warsztaty tworzenia świątecznych stroików
- 21
W środę 10 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych warsztatach robienia świątecznych stroików. Pod czujnym okiem naszej szkolnej instruktorki p. Janiny Grzecznowskiej oraz nauczycieli powstały piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby, które już w sobotę będzie można nabyć podczas jarmarku bożonarodzeniowego.
Warsztaty były nie tylko okazją do rozwijania kreatywności i spędzenia czasu w twórczej atmosferze, ale również ważnym elementem większej inicjatywy. Całkowity dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na stworzenie szkolnej strefy relaksu – przestrzeni, w której uczniowie będą mogli odpocząć, wyciszyć się i złapać chwilę oddechu w ciągu dnia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspaniałe pomysły, a także osobom wspierającym przygotowanie warsztatów. Zapraszamy na jarmark – razem możemy stworzyć miejsce, które posłuży całej społeczności szkolnej!
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Z radością informujemy, że 08.12.2025r uczennice naszej szkoły zaangażowane w Wolontariat Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu podpisały oficjalne umowy potwierdzające ich udział w działaniach na rzecz rodzin przy PCPR. Dzięki temu uczennice mogą rozwijać swoje pasje, umiejętności oraz poczucie odpowiedzialności.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia, każdy z naszych wolontariuszy otrzymał drobny upominek jako wyraz wdzięczności za ich czas, energię i bezinteresowną pomoc.
Akcja krwiodawstwa w Dębnie
- 5
Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i oddali honorowo krew .
W krwiobusie stawiło się 47 osób z czego 20 to nasi uczniowie i absolwenci . Uczniowie naszej szkoły oddali 7,65 litra krwi. Dzień ten uważamy za udany bo oddaliśmy wszyscy krew małej dziewczynce z Dębna o imieniu Gaja.
Mistrzostwa województwa w badmintonie
- 2
3 grudnia 2025 w Szczecinku, reprezentantki naszej szkoły zadebiutowały w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie!!
Dziewczęta:
1. Agata Szumiło
2. Julia Zornig
3. Hanna Kędzia
świetnie zaprezentowały się na mistrzostwach i po świetnych występach, zajęły ostatecznie miejsce w przedziale IV-IX!
Gratulacje!!
Akcja charytatywna!!!
Nie pozostajemy obojętni na prośbę pań fizjoterapeutek ze szpitala w Dębnie!Zorganizowaliśmy w naszej szkole w Zespole Szkół nr 1 w Dębnie zbiórkę na MIKOŁAJA dla pacjentów ZOL -u. Nasi uczniowie mają bardzo dobre serca co było widać w zakupionych słodkościach .
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!
Zespół Szkół nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie, we współpracy z Radą Rodziców, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, rodziców oraz mieszkańców naszej społeczności na stoisko naszej szkoły podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie 13 grudnia 2025 r.
Czekać będą na Państwa:
*pyszne, domowe ciasta,
*ręcznie robione, świąteczne ozdoby, które idealnie sprawdzą się jako dekoracja lub drobny upominek.
Przyjdźcie, poczujcie magię świąt i wesprzyjcie nasze szkolne inicjatywy!
Do zobaczenia na jarmarku!
Tenisistki stołowe naszej szkoły w finale wojewódzkim!
- 2
W dniu 20.11 w Szczecinie reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach 1/4 Finału Wojewódzkiej Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt . Reprezentacja dziewcząt w składzie:
1.Julia Zornig
2. Hanna Kędzia
zajęła 1. miejsce (!!!)
Dzięki temu występowi, awansowały do finału województwa zachodniopomorskiego!!!
Gratulujemy
P. Łoszczuk
Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej
- 13
Czwartek 13. listopada nie był dniem pechowym, ale nasi uczniowie (Nina Wójcik, Dominik Kurzawa i Daniel Mazur) będący członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Boleszkowice wraz z innymi strażakami i opiekunem panem Witoldem Ćwiokiem, na wszelki wypadek, pokazali uczniom klas pierwszych, w jaki sposób należy postępować udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym. Tego dnia na sali gimnastycznej zebrała się młodzież klasy 1a i 1b LO oraz klas 1a i 1b BS, aby zobaczyć, w jaki sposób można pomóc osobie mającej wypadek na hulajnodze, osobie z obrażeniami głowy, złamaniem nogi, nieprzytomnej, czy dławiącej się. Młodzi strażacy dali pokaz zabezpieczania poszkodowanego w wypadku, bandażowania, opatrywania ran, usztywniania kończyn, postępowania przy zadławieniu i pokaz wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO). Spotkanie zorganizowała pani Joanna Misiewicz - nauczycielka biologii. Takich szkoleń nigdy dość! Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie!
Joanna Misiewicz
Wyjazd do kina
Klasy trzecie branżowe w ramach współpracy z OHP w Dębnie zostały zaproszone na seans filmu ,,Utrata rownowagi".
W "Utracie równowagi" Bojanowski pokazuje świat szkół artystycznych jako obszar, w którym wielkie marzenia i ambicje ścierają się z ograniczeniami, smak porażki czasem bierze górę nad głodem sukcesu, a tylko nielicznym pisana jest gloria zwycięstwa. Opowieść o toksycznych relacjach władzy i pokusach manipulacji rozpisuje na grupę młodych ludzi, a wśród nich: córkę znanej aktorki, poukładanego chłopaka, któremu brakuje iskry szaleństwa, i "bad boya" obdarzonego talentem, ale pozbawionego dyscypliny.
Narodowe Święto Niepodległości
- 4
11 listopada, w dniu, w którym cała Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunem, panią Iwoną Dziudą, uczestniczył we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.
Po uroczystej liturgii uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Na Placu Konstytucji 3 Maja złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Jesteśmy dumni, że młodzież naszej szkoły godnie reprezentowała społeczność szkolną, okazując szacunek dla historii, tradycji i wartości patriotycznych, które stanowią fundament naszej narodowej tożsamości. Pamiętamy o bohaterach, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.
Iwona Dziuda
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia
Informujemy, że nasza szkoła aktywnie włączyła się w kampanię przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, obchodzonego w tym roku 20 listopada 2025 r. Celem ogólnopolskich działań jest zachęcenie osób palących do podjęcia próby zerwania z nałogiem oraz zwiększenie świadomości na temat szkód zdrowotnych i społecznych wynikających z palenia tytoniu i używania produktów nikotynowych.
Kampania skierowana jest do młodzieży w wieku 15–19 lat, a także do rodziców i nauczycieli, stanowiąc kontynuację majowych działań związanych ze Światowym Dniem bez Tytoniu.
W ramach współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Myśliborzu udostępniamy materiały edukacyjne, w tym:
-
broszury dla uczniów,
-
broszury dla rodziców,
-
broszury dla nauczycieli.
Materiały zostały przesłane przez dziennik elektroniczny, są również dostępne na stronie internetowej szkoły i mogą zostać pobrane przez uczniów oraz rodziców.
Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi treściami oraz do aktywnego udziału w działaniach promujących zdrowy tryb życia. Wspólnie możemy budować większą świadomość na temat zagrożeń związanych z paleniem i wspierać osoby chcące zerwać z nałogiem.
M. Remian- Wieczorek
-
Dobre relacje bez przemocy
"Chopin, Chopin"
- 6
7 listopada 2025 r., w ramach edukacji polonistycznej, młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Dębnie obejrzała film "Chopin, Chopin". Wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wlkp. zorganizowały nauczycielki języka polskiego: Joanna Zadrozińska i Joanna Jarema oraz nauczyciel języka angielskiego- Bartosz Zadroziński. Uczniowie klas: 2a LO, 2Ti, 3a LO, 4c LO wzięli udział w projekcie "Kino na temat" i obejrzeli prelekcję na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina. Seans filmowy wywołał pozytywne reakcje wśród młodzieży i przygotował do nadchodzącego Święta Niepodległości.
Sukcesy naszych uczniów w Tenisie Stołowym!!!
- 1
07.11.2025 roku reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców .
Drużyna naszych dziewczyn jak zwykle okazała się bezkonkurencyjna - zajęła pierwsze miejsce i awansowała tym samym do zawodów regionalnych, co mamy nadzieję, będzie pierwszych krokiem w kolejnym roku pełnym sukcesów sportowych!
Chłopcy po bardzo wyrównanych pojedynkach, zajęli ostatecznie 4. miejsce!
Skład naszej reprezentacji:
1. Zornig Julia
2. Kędzia Hanna
3. Wolański Dawid
4. Ciechanowicz Karol
5. Wachowski Igor
Gratulacje!!!
We współpracy z OHP w Dębnie przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla kotów ze Stowarzyszenia Ochrony Natury i Krajobrazu KOCIARZE
- 3
Warsztaty pełne emocji w ICT Kostrzyn!
- 5
4 listopada uczniowie klas czwartych Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych w ICT w Kostrzynie nad Odrą. Był to dzień pełen emocji, pozytywnej energii oraz nowoczesnych technologii, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Podczas zajęć młodzież miała okazję poznać nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w przemyśle i logistyce. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali pokazy druku 3D, mieli możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze wózka widłowego, a także uczestniczyli w interaktywnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
Warsztaty pozwoliły młodym ludziom nie tylko poszerzyć wiedzę i umiejętności praktyczne, ale również zainspirowały ich do dalszego rozwoju i odkrywania swoich pasji. Spotkanie w ICT to także doskonały przykład, jak nauka może łączyć się z zabawą i emocjami!
Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały panie Agnieszka Sawicka, Ewa Wojtowicz oraz Joanna Jarema, które wspierały młodzież i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
To był niezapomniany dzień, pełen nauki, współpracy i świetnej atmosfery!
Najlepsi Uczniowie, najlepszy Dzień Dziadów na Zachodniej!
- 54
30 października bawiliśmy się w naszej szkole naprawdę wyjątkowo!
Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego ten dzień był pełen atrakcji, muzyki i świetnej zabawy.
Na szkolnym korytarzu czekały słodkie, upiorne babeczki i „straszliwie” pyszny popcorn, a prawdziwym hitem okazał się Escape Room, w który zamieniono pracownię chemiczną.
To magiczne miejsce pełne zagadek stworzyli uczniowie klasy 2a LO — brawo dla Hani, Mai, Hanny, Joasi i Aleksandra!
Nie zabrakło też emocji konkursowych:
Najlepsze przebranie – Zuzanna A. (3b LO)
Wyróżnienia: Hanna G. (1a LO), Oliwia I. i Yana R. (1b LO), Hania G. (2a LO), Mateusz B. (3a LO), Anastazja R. (2TI)
Najbardziej oryginalny wystrój sali:
* 4a LO i 3TI – sala nr 1
* 1b BSz – sala nr 8
* 1a LO – sala nr 12
* Nagrodę specjalną otrzymują: klasa 2a LO za stworzenie Escape Roomu w sali nr 14 oraz klasa 1b LO za pomoc przy jego dekorowaniu.
Korytarze szkoły zamieniły się w magiczne miejsce pełne duchów, pajęczyn i jesiennych barw. To był niezapomniany dzień – pełen śmiechu, emocji i wspólnej zabawy!
Z ogromną wdzięcznością i podziękowaniami dla młodzieży za pracę włożoną w realizację tego przedsięwzięcia – Iwona Dziuda, opiekun SU.
Archiwum Aktualności
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Wszystkie