• Projekt "Praktyka i kwalifikacje gwarancją pracy w zawodzie"

• 19.12.2018 11:47
      • Projekt realizowany wspólnie z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku w ramach osi priorytetowej RPZP.08.00.00 Edukacja Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach Kontraktów Samorządowych.

Celem projektu było podniesienie umiejętności oraz uzyskanie kwalifikacji zawodowych dla uczniów Technikum Nr 1. W zajęciach uczestniczyli chłopcy, którzy zostali wyłonieni w procesie rekrutacji. Program był przeznaczony zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w:

- miesięcznych praktykach zawodowych u dębnowskich pracodawców zajmujących się obróbką drewna,

- kursie operatora urządzeń transportu bliskiego,

- kursie energetycznym SEP 1 kV,

- w trzech wycieczkach zawodoznawczych na terenie Polski,

- targach branżowych.

Program zajęć umożliwił uczestnikom uzyskanie zaświadczenia ukończenia kursu oraz dodatkowych kwalifikacji.

Zobacz galerię: